Co warto wiedzieć o naszych kołderkach?

Co warto wiedzieć o naszych kołderkach?

Jesteś w ciąży. Po okresie euforii i radości, a niekiedy niepewności, przychodzi moment na który czeka każda Mama - kompletowanie wyprawki. Zaczynasz buszować w Internecie w poszukiwaniu jak najlepszych produktów dla Twojego Maluszka. Każdy producent na swojej stronie zachwala swoje produkty, więc skąd masz wiedzieć, który z nich jest na prawdę wart swojej ceny? Zaufaj ekspertom :) 

Dlaczego wytwarzamy kołderki i płaskie podusie inaczej niż wszyscy? Przede wszystkim, kładziemy nacisk na jakość produktów. Główne znaczenie ma tu bawełna, wypełnienie i gramatura surowców. 

Porozmawiamy o...

Bawełnie! Nasza bawełna, to certyfikowany materiał najwyższej jakości. Bawełna premium, bo takowej używamy do wytwarzania kołderek i płaskich poduszek, posiada certyfikat jakości OEKO-TEX Standard oraz Certyfikat Bezpieczny dla Dziecka. Jest w pełni oddychająca, hipoalergiczna i bezpieczna dla dziecka już od 1 dnia życia.

Wypełnieniu! Wiele kołderek oferowanych w sieci w ogóle nie posiada wypełnienia. Zazwyczaj ich żywotność kończy się już po 1 praniu. Nasze kołderki i podusie mają silikonowe, antybakteryjne wypełnienie, które zapobiega powstawaniu roztoczy i bakterii. To wypełnienie również jest atestowane międzynarodowym certyfikatem jakości OEKO-TEX.

Polarze! Tak, do swoich kołderek i poduszek używamy polara. Jesteś zdziwiony/a? Niepotrzebnie! To najlepsze rozwiązanie dla Twojego Maluszka. Jakie właściwości ma polar, których nie posiada tradycyjne minky? Moglibyśmy wyliczać godzinami, ale ograniczymy się tylko do 4 najważniejszych :)

1) Polar, który stosujemy do naszej pościeli dziecięcej i niemowlęcej powstał na wzór futra niedźwiedzia. Nie wierzysz? Jak dotkniesz naszą kołderkę z pluszowym misiem to zrozumiesz o czym mówimy :) 

W strukturze materiału znajdują się specjalne cienkie poliestrowe włókna, które w zimie grzeją, a w lecie chłodzą delikatną skórę Twojego Maluszka, czyli utrzymują naturalną temperaturę ciała. Szacuje się, że zdolności termoizolacyjne polaru są lepsze nawet do tych, które posiadają puch czy wełna. Dzięki temu, doskonale sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych i da pewność, że nie będzie ani za gorąco ani za zimno.

2) Polar nie wsiąka wody. Serio! Mogłoby się wydawać, że tak przyjemna w dotyku i puchata tkanina, jest podatna na zamoczenie, jednak nic bardziej mylnego. Skoro nie wsiąka materiału, to również nie jest przyjaznym środowiskiem dla bakterii i grzybów. 

3) Unikalna struktura. Część z naszych kołderek i poduszek posiada paskową strukturę polara, a to z kolei pozwala na swobodną migrację powietrza między kanalikami materiału i ciągłe dotlenienie skóry. 

4) Wysoka gramatura. Dlaczego niektóre kołderki są tańsze? Ponieważ gramatura warstwy "polarowej" jest 2-3 krotnie niższa niż nasza. A jak powietrze ma swobodnie migrować między poliestrowymi włóknami skoro ich tam praktycznie nie ma? No własnie, jest to niemożliwe. Dlatego, właściwości termoizolacyjne i wentylacyjne takich produktów są niemalże równe zeru. 

Tworzone z wiedzą, pasją i miłością do Twojego Maluszka.